Що цікавить громадян на сайтах міністерств?

   Моніторинг офіційних веб-сайтів 18 міністерств показує, які документи викликають найбільше зацікавлення у відвідувачів сайтів і з якими запитаннями вони найчастіше звертаються до органів влади. Зазвичай, це інформація прикладного характеру, що стосується останніх нововведень Кабінету міністрів, а також інформація зі сфер ліцензування та правозахисту.
    Законодавство про доступ до публічної інформації не зобов’язує розпорядників розміщувати найбільш запитувану інформацію та найпопулярніші нормативно-правові документи на сайтах в окремому розділі. Але на 44% сайтів (8 з 18 наявних сайтів) така рубрика створена. Окрім того, подібну інформацію можна знайти на сайті Адміністрації Президента України та урядовому порталі. На сайті Верховної Ради України рубрики такого розділу немає.
    Наявність такої рубрики на сайті органів державної влади дає можливість їхнім користувачам швидше знайти вичерпні відповіді на запитання або потрібний документ.
    Аналіз представлення найбільш затребуваної інформації від громадян на офіційних веб-сайтах міністерств дозволяє зробити висновок про доцільність формування та наповнення такої рубрики. Адже в подальшому це лише полегшило б роботу відповідальних працівників і мінімізувало звернення з цих питань.
   Наприклад, у Міністерстві доходів і зборів найбільш популярними документами є накази відомства про електронний документ звітності платників податків, про надання електронної податкової звітності, про Уніфікований формат транспортного повідомлення. Доцільним було б, крім публікації документів, коротко надати роз’яснення щодо їх застосування.
    У Міністерстві економічного розвитку та торгівлі України люди цікавляться інформацією щодо знецінення грошових заощаджень, надання, використання і повернення кредитів, щодо поточної економічної ситуації в Україні, видачі ліцензії на заготівлю, переробку металобрухту кольорових і чорних металів. Попитом користується нормативно-правова база, яка регулює ведення господарської діяльності у сфері ліцензування.
    Інформація про обсяги державного замовлення для підготовки науково-педагогічних кадрів та про створення системи «Електронний вступ» є популярною на сайті Міністерства освіти і науки України. Але відповідей на ці запитання у рубриці немає.
    До Міністерства юстиції найчастіше звертаються за правовою інформацією, а саме: щодо діяльності Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини; про особу судового експерта; витяги з Реєстру методик проведення судових експертиз». Попитом користуються листи Міністерства юстиції; накази Міністерства юстиції.

Немає коментарів:

Дописати коментар