Підсумки наради з обговорення змін до Загальнодержавної цільової програми передачі гуртожитків у власність територіальних громад

     27 серпня В Мінрегіоні під головуванням т.в.о. директора Департаменту житлової політики Юсипця Ю.Г. відбулася нарада щодо обговорення проекту закону «Про внесення змін до Загальнодержавної цільової програми передачі гуртожитків у власність територіальних громад на 2012-2015 роки».

     Представник Асоціації міст України наголосив на необхідності доопрацювання проекту закону і врегулювання питання щодо здійснення фінансування капітального ремонту гуртожитків, які будуть передані у комунальну власність від корпоративних підприємств.       Проектом закону передбачається, що таке фінансування має здійснюватись за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів у співвідношенні 50/50.
    При обговоренні проекту закону Міністерство економічного розвитку і торгівлі України звернуло увагу розробників на відсутність у Програмі уточнених показників, обсягів джерел фінансування завдань та заходів строків їх виконання на 2013-2015 роки, з урахуванням реальних можливостей фінансового забезпечення реалізації Програми за рахунок бюджетних коштів, а також досягнутих результатів за 2012 рік. Пропоновані зміни не враховують низький рівень її виконання у 2012 році (у звітному періоді було здійснено капітальний ремонт 10 гуртожитків із 214 передбачених) та невідповідність залучених фінансових ресурсів, обсягам, що були передбачені Програмою (касові видатки за рахунок коштів державного бюджету склали 2,9 млн. грн. або 2,3% від обсягу коштів державного бюджету, передбаченого у Програмі; кошти місцевих бюджетів у обсязі 831,0 тис. грн. або 0,7% від обсягу коштів місцевих бюджетів, передбаченого у Програмі).
     Міністерство фінансів України при погодженні проекту закону звернуло увагу на відсутність інформації щодо готовності нинішніх власників гуртожитків та органів місцевого самоврядування до передачі гуртожитків, наявності необхідної документації для проведення робіт.
     За результатами обговорення прийнято рішення доопрацювати законопроект «Про внесення змін до Загальнодержавної цільової програми передачі гуртожитків у власність територіальних громад на 2012-2015 роки».

Джерело

Немає коментарів:

Дописати коментар